Bachova květová terapie

S touto metodou přišel profesor Edward Bach v Anglii v roce 1928. Odtud se pak postupně rozšířila do Evropy, včetně České republiky. Jako podpůrný prostředek ji při svých konzultacích používají nejen léčitelé, ale i psychoterapeuti. Metoda má blízko k homeopatii.

Při Bachově květové terapii se používají výluhy z květů nejedovatých rostlin. Úkolem těchto esencí je pracovat s našimi emocemi na jemnohmotné úrovni těla. Mají uvolnit duševní napětí, stres a pomáhají naší psychice dostat se do klidu a vnitřní rovnováhy. Používá se 38 jednodruhových esencí a jedna směs „Rescue Remedy“. Tu tvoří výtažek z 5 květů a funguje jako první pomoc a podpora v extrémně náročných situacích.

Kdo může Bachovy esence užívat

Použití Bachových květinových esencí je bezpečné, nevyvolává závislosti ani alergie. Nemá nežádoucí účinky a nelze se jím předávkovat. Esence můžou bez obav využít těhotné a kojící ženy, děti všech věkových kategorií i nemocní. Metodu je možné kombinovat s ostatními formami léčení, jako jsou alopatická léčba, homeopatie, tradiční čínská medicína a další. Bachovy esence nenahrazují lékařskou péči, ale můžete jimi velmi dobře doplnit a podpořit celý ozdravný proces.

Přednosti

Bachova terapie je v dnešní době populární mimo jiné proto, že nestaví klienta ani terapeuta do situace složitého hledání příčin daného psychického stavu, ale věnuje se přítomnosti a řešení aktuálních problémů. Problémy spojené s minulostí pak řeší paralelně, bez nutnosti probírat se často bolestivou minulostí klienta (jako např. u homeopatie).

Princip výroby

Dr. Bach rozlišoval 38 různých patologických, tedy negativních duševních stavů, resp. „slabostí charakterů“. K nim přiřadil 38 různých květin pro jejich léčení. Esence se připravují tak, že se květy z divoce rostoucích rostlin položí do misky s pramenitou vodou, na kterou musí po dobu 3 až 4 hodin působit slunce. Tato matečná tekutina, konzervované brandy, se naředí s alkoholem (v poměru 1:240). Vznikne „koncentrát“, ze kterého se dvě kapky použijí na přípravu prodávaného preparátu. Z něho pacient používá vždy jen dvě kapky.

Pacienti se stejnou lékařskou diagnózou můžou být léčení různými esencemi, záleží na jejich vnímání situace a jejich pocitech.

Míchání esencí

Pro své klienty míchám Bachovy květinové esence na míru, každému podle jeho potřeb.
Používám originální esence, které jsou vyrobené v Anglii (v laboratoři „Bachova centra“ v Mount Vernon, blízko Oxfordu).

Cena esencí

Lahvička 30ml 300,-
V rámci konzultace 30ml 200,-

V případě zájmu lze esence zaslat i poštou.